A héten milliónyi ember várta a Mikulást és a Karácsony közeledtével az emberben felerősödik egy érzés, a gondoskodás, a támogatás, az együttérzés egy másik, segítségre szoruló ember iránt. A segítségnek sok módja lehet. A Mediwel Kft. tulajdonosai Decker Boglárka és Bálint István nem csak most az ünnepi hangulatban fordítanak figyelmet a valamiben hiányt szenvedő vagy valamiféle segítségre, támogatásra szoruló emberek felé (nem csak szociális vonatkozásban), hanem egész évben.
Nemrég az UTE Tornaszakosztályának adományoztak az utánpótlás nevelés számára egy OTO Flabélos és egy OTO Chili edzőgépet az eredményesebb felkészülés érdekében.
Most Mikulás alkalmából szerettek volna olyan helyre, helyekre adni egy OTO Flabélos Teljes Testvibrációs edzőgépet, ahol ez valódi segítséget jelent olyan embereknek, akik rehabilitációra szorulnak bármely okból, vagy igen leszűkültek a lehetőségeik a mozgás tekintetében és mindannyian tudjuk, hogy a szellemi- és testi egészségünk szempontjából mindenki számára fontos a rendszeres testmozgás.
Előzetesen beszélgettünk Szulyák Eleonóra, rehabilitációs igazgatóval, hogy milyen segítséget jelentene ez számukra. Elmondta, hogy korlátozott az ott lakóknak, látássérülteknek a mozgási lehetőségük, mert futni a parkban és hasonló tevékenységek, amik számunkra egyszerűnek tűnnek, kevésbé jöhetnek szóba, inkább a felügyelt például konditermes foglalkozások. A beszélgetések alapján a tulajdonosok úgy érezték ez nagyon jó helyre kerül, így vittünk magunkkal egy OTO Flabélos teljes testvibrációs edzőgépet. Reggel Szulyák Eleonóra fogadott minket és bemutatta nekünk milyen részlegek működnek az intézményen belül, miközben a helyére került az OTO Flabélos:
Van ápoló-gondozó részleg, ami az idősebbeknek az ellátására szolgál, vagy azoknak, akiket nem lehet a rehabilitáció után önálló életre ösztönözni, ott 100 körüli lakónk van. Ebben az épületben is van körülbelül 20 fő közülük. Idősebbek pedig a másik épületben, ami a Hungária útra néz a bejárata, ott vannak körül-belül százan. Közel vannak hozzánk, így nem okoz gondot az átjárás.
Van egy nappali ellátó részlegünk a bejáratnál, oda reggel, délelőtt jönnek a kliensek és itt töltik nálunk a napot és délután hazamennek, ez egy 30 fős csoport.
Van egy családsegítő részlegünk, ők a külsős, nem az intézeti lakók ügyintézéseit, félhivatalos ügyeinek intézését végzik és segítenek a családoknak.
Külön ágazat a rehabilitációs és egészségügyi ágazat, ezek egymás mellett működnek. Mindkét részlegben dolgozik egészségügyi és rehabilitációs szakember is. Központi csoportokban vannak ellátva a részlegek és a rehabilitációs szakemberek, úgymint a gyógypedagógusok, pszichológusok, szociális munkások, a foglalkozási rehabilitációs tanácsadók, a szabadidős szervezők, ez egy olyan 70 ember körül. Az egészségügy az pedig az ápolók, a gondozók a gyógytornászok, ez a másik ágazat. De egy helyen ugyanazokkal a kliensekkel dolgoznak, csak más a szakmai vezetőjük."
Szó esett arról, hogy milyen problémákkal tudnak foglalkozni az intézményben és kiderült, hogy nem csak a látássérültek számára nyújt lehetőséget a rehabilitációra az itt dolgozó szakemberek munkája:
"Nem csak a látássérülésre koncentrálunk, hanem most már jellemző, hogy a látássérültség mellett egyre többen jelentkeznek azok, akiknek egyéb sérültsége is van és igyekszünk ehhez felnőni és egy ilyen team munkában közösen folyik a munka a gyógypedagógussal, elemi rehabilitációs tanárral, gyógytornászokkal, pszichológussal, illetve most már egyéb szakemberekkel is, mert vannak olyan agyi sérültek, akiknél nem a szem állapotával van baj, hanem az agy nem tudja feldolgozni az információt, akkor igénybe vesszük például neuropszichológus segítségét." (Szulyák Eleonóra)
- Mi a legsúlyosabb például mozgásszervi probléma, amellett, hogy a kliensek gyengén látók vagy teljesen vakok?(Mediwel)
- Órarend szerint jönnek a kliensek, vagy mindenki akkor jön ide a terembe, amikor ráér?(Mediwel)
- Beosztás szerint járnak, de mindig vannak olyanok, akik megjelennek, hogy nem férnek be esetleg? :)
Szabóné Berta Irén, az intézet igazgatója is kedvesen fogadott minket. Nagyon örült, hogy kaptak egy ilyen testvibrációs gépet, mert nagyon hasznosnak látja a használatát szabadidős vonatkozásban, de az egészség az, ami mindennél fontosabb.
Bálint István, a Mediwel Kft. ügyvezető igazgatója átadta hivatalosan egy baráti kézfogás kíséretében az adományt az Intézet részére.
A gép átadását követően bemutattuk a gép használatát a gyógytornászoknak, akik nagyon érdeklődőek voltak és már ötleteik is voltak, hogy kikkel kezdik majd az új "családtag", az OTO Flabélos használatát, akinél eddig nem sikerült különösebb eredményeket elérni. A rehabilitációs igazgató és a gyógytornászok véleménye szerint nagyon sok kliensnél tudják majd eredményesen alkalmazni a gépet, nagy lehetőség és segítség ez a számukra. Kíváncsian várjuk az eredményeket:)
Ez volt az első hely, ahová eljutott a Mediwel Mikulása. Hamarosan olvashatják, hol okozott még nagy örömöt.... :)
Köszönjük a figyelmüket!
Kérem, kövessenek minket Facebook oldalainkon:
Részletes információkat a gépekkel kapcsolatban a honlapunkon olvashatnak:
OTO Flabélos:
Talpmasszírozók(OTO Big Foot, OTO Power Foot):
OTO Chili:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése